m
به کانال تلگرام ما بپیوندید
به کانال تلگرام ما بپیوندید
بالا

وبلاگ

نشست ۱۶-مهندس ایمان افضلیان, موسس و مدیرعامل شرکت کاراتیس(نماینده ی رسمی شرکت بوش آلمان)

جناب آقای مهندس افضلیان دانش آموخته ی رشته ی مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران در سال۱۳۷۴ موسس و مدیرعامل شرکت کاراتیس(نماینده ی رسمی شرکت بوش آلمان) و همچنین شرکت دانش پژوهان فن آورکاران می باشند.

مهندسین صنایع ! بر اساس نیازهای شرکت و شرایط آن, فرآیند تعریف کنید؛ نه براساس دانش خود….

 

گزیده ی از سخنان ایشان در نشست انتقال تجربه:

در دوران تحصیل ایشان رویکرد اساتید بیشتر بر پایه ی انتقال تجربیات خود به دانشجویان بوده است.

واقعیت این است که بین دانش آموختگان از دانشگاه و صنعت فاصله ی بسیار زیادی است.اگر قرار است رابطه ی دانشگاه با دانشجو با بازار کار و صنعت گرم تر و صمیمی تر شود, باید ارتباطات دو طرفه تسهیل شود.

یکی از مشکلات پسرها سربازی است که بین فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار فاصله می اندازد.هدف ایشان از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد, کسب درآمد و خریدن سربازی بوده است.

درسال ۱۳۷۸ در صدا و سیمای ملی مشغول به کار شدند.سال۱۳۸۳ به این نکته دست یافتند که مسائلی در سازمانهای دولتی است که هر کسی نمی تواند با آنها کنار بیاید.ایشان در این سال از صدا و سیما خارج شدند.در طول این مدت ایشان چند ثبت اختراع نیز داشتند.

ما در عصر رخ دادن انقلاب صنعتی چهارم هستیم و آلمانها سردمداران آنها هستند.امروزه دانش آی تی و هوشمند سازی مهمتر است تا دانش مکانیکِ ده سال قبل.دنیا امروز به سمت IOT(Internet Of Things) و Data Mining پیش می رود.شرکتهایی با سابقه ی بلند مدت امروز خود را در معرض عقب ماندن از این سرعت هوشمند سازی می بینند فلذا سعی در همگامی با این تغییرات و پیشگامی از سایر رقبا را دارند.

یک چیز که امروزه در دانشگاه ها باب شده است این است که مثلا با دوره هایی همچون”چگونه فضای کسب و کار آینده ی خود را جمع و جور کنیم؟”دانشجو را کم طاقت و عجول بار آورده و نقش تلاش, کوشش و پشتکار را کمرنگ نشان می دهند.

باید از عجله در دستیابی به اهداف پرهیز نمود و با دید باز تحصیل کرد.

واقعیت امر این است که فضای کسب و کار فضای بی رحمی است و با نگاه ما سازگار نیست. بیست بودن معدل و راضی بودن استاد از دانشجو به معنای فراهم بودن همه چیز برای ورود موفقیت آمیز به صنعت نیست.

باید گام به گام و با صبر و طمانینه در مسیر تحقق اهداف حرکت نمود.

سعی کنید از رشته های مختلف در دانشگاه ها دوستانی همفکر پیدا کنید.با دوستانی که از نظر روحیات, افکار و ارزشها تفاهم دارید, تیم تشکیل دهید. وجود زاویه ی فکری در مسائل کلی زمینه ساز خلل در همکاری است.

صنعت ما دچار کمبود مهندسان صنایعی است که به موضوعات بازاریابی و فروش واقف باشند(یادآوری:مهندس مجید نوعی در نشست شماره ی ۶ نیز به ضعف کشور در خصوص بازاریابی اشاره نمودند).

مهندسین صنایعی که وارد فضای فروش و مارکتینگ می شوند بسیار موفق و در صنایع مختلف تاثیرگذار خواهند بود.

سعی کنید جهتگیری فضای کسب و کار خود و گرایش خود را انتخاب کنید و حتی المقدور آنرا تغییر ندهید. به این موضوع واقف باشید که “چگونه و به کجا می خواهید برسید؟” در غیر این صورت تصویر روشن و واضحی از اهداف خود نخواهید داشت.از خود بپرسید” قرار است بیست سال بعد کجا باشم؟”. اگر بگویید که می خواهم استاد دانشگاه شوم کفایت نمی کند؛استادِ کدام دانشگاه؟

از اساتید و کسانیکه مشغول به کار هستند, مشورت بگیرید.

دانشگاه دوران بسیار خوبی برای آشنایی و تیم سازی است و همانند آن تکرار نخواهد شد.

کسانیکه بسیار درس می خوانند, دو نوع رویکرد دارند: ۱)ادامه تحصیل داده و به کارمندی دیگران راضی می شوند. ۲)ویژگی های خاص شخصیتی داشته و با دیگران نمی توانند کنار بیایند.

نکات مهم مطرح شده در بخش پرسشها و پاسخها

کسانیکه به زندگی شخصی خود اهمیت بدهند, در زندگی کاری نیز موفق خواهند بود.

به علت پیچیدگی فضای کسب و کار و قوانین حاکم برآن توصیه ی ایشان برای فارغ التحصیلان این است که به سرعت دنبال ثبت شرکت نباشند.سعی کنند ابتدا تجربه کسب کنند.”اگر اول تجربه ی کاری را که می خواهید انجام بدهید نداشته باشید و بخواهید با تصورات پیش بروید شکست خواهید خورد.”

دکتر شفیعا:پیش نیاز شرکت دانش بنیان تجربه است. در صورت کسب تجربه شخص می تواند با دیدی باز دانش خود را در شرکت خود به جریان بیاندازد.ابتدا مقداری کولی بدهید تا ارزشی در شما ایجاد شود.

دکتر شفیعا:کسانیکه از یک دانشکده ازدواج می کنند یا با هم کار می کنند, بیشتر اوقات همکاریشان منجر به شکست خواهد شد.

درکارهای اجرایی دو بعد وجود دارد:<<1)مالکیت(شخصی که با ایده ی خود کاری را آغاز کرده و تا جایی پیش می برد که تجربه دارد) ۲)مدیریت(شخصی که کننده ی کار است.)>> بین مدیریت و مالکیت تفاوتی وجود دارد.

در کار تعارف وجود ندارد.افراد تا زمانیکه دست به دست هم می دهند کار پیش می رود.

دکتر شفیعا: قراردادها ضامن امنیت هستند ولی نمی توانند ضامن موفق بودن کار باشند. عشق و دوستی است که موفقیت کار را ضمانت و ما را برای همکاری کنار یکدیگر جمع می کند.

مهندسین صنایع با دانش خود اغلب قرآیندهایی تعریف می کنند که به درد شرکت نمی خورد و نیازهای آن را بر طرف نمی سازد.بهتر است فرآیندها براساس اهداف و نیازها باشند.

لینک دانلود تصاویر و پاورپوینتهای ارائه شده در نشست:http://s9.picofile.com/file/8314460442/16.rar.html

 

 

 

 

 

 

بدون نظر

ثبت دیدگاه