m
به کانال تلگرام ما بپیوندید
به کانال تلگرام ما بپیوندید
بالا

وبلاگ

نشست شماره ۳۰- مهندس لیشام شهبازیان

بنیان گذار و مدیر شرکت ساختار داده ارتباطات نوین
بنیان گذار شرکت آوین پالایش نیرو
مشاور رئیس پژوهشگاه صنعت نفت
 دانش آموخته ی رشته ی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت و دبیرستان علامه حلی تهران
تصمیم هایتان از روی ایمان باشد و نه ترس!
اگر می خواهید کمتر با شکست مواجه شوید ،حتما در یک شرکت و زیر نظر یک مدیر کار کنید(از کارآموزی غافل نشوید!). تئوری لازم است ولی کافی نیست!
قدم اول در دانشگاه درس خواندن است، وقتی تئوری را ندانیم چطور در عمل درست کار کنیم؟ من از ترم ۳ کار کردن را شروع کردم ولی اگر به آن زمان برگردم بیشتر درس می خوانم و به جای کار، کارآموزی می روم.
یکی از مهم ترین نکته هایی که باید بدانید این جمله از پیکاسو است :« شما وقتی می توانید قوانین را بشکنید که با قوانین آشنا باشید». به عبارت دیگر اگر می خواهید کاری را شروع کنید ، ابتدا باید زمین بازی و قواعد آن را بشناسید. یکی از دلایلی که در بعضی از استارتاپ هایم با شکست مواجه شدم این بود که زمین بازی را نمیشناختم و با قواعد آن آشنا نبودم.
برای پیدا کردن ایده ،پیچیده فکر نکنید! ساده فکر کنید پول در آوردن آسان است به شرطی که دیدگاهتان نسبت به موضوع درست باشد و ابزار و سلاحتان برای کار مناسب و کافی باشد.
کار کردن عار نیست، حس نکنید که انجام دادن بعضی کار ها کسر شان شماست. غرور بی جا به جایی نمی رسد. اگر قصد شروع کاری را دارید ، از نقطه ی صفر آن شروع کنید و مراحل را طی کنید تا موفق شوید.
یکی از اشتباهاتی که اکثرا مرتکب می شویم این است که می بینیم چه کاری بلدیم و به دنبال پول درآوردن از طریق آن می رویم در حالی که باید ببینیم در کجا پول هست و دانش ما در کدام قسمت آن کاربرد دارد و به دنبال همان برویم.
در طی جلسه توضیحاتی در مورد استارتاپ هایشان و دلایل شکست یا پیروزیشان دادند و در انتهای جلسه به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند که یکی از مهم ترین سوالات در ادامه آمده است:
  • سوال: چرا کارآفرین باشیم؟
  • جواب: مهم ترین دلیل برای کار آفرین بودن این است که پول مستقیما به دست خودمان میرسد و درآمد بیشتری کسب می کنیم که به واسطه ی آن میتوانیم به افراد دیگر نیز کمک کنیم.
بدون نظر

ثبت دیدگاه