m
به کانال تلگرام ما بپیوندید
به کانال تلگرام ما بپیوندید
بالا

وبلاگ

نشست۱۲,سرکار مهندس آرزو گودرزی(رئیس هیئت مدیره ی شرکت رستاک)

سرکار مهندس آرزو گودرزی(رئیس هیئت مدیره ی شرکت رستاک)، ورودی سال ۱۳۷۳ و فارغ التحصیل سال ۱۳۷۷

اشتباهات به ما تجربه میدهند!!! در دوران دانشجویی تجربه رایگان کسب کنید…

خلاصه مهم ترین بخش از سخنرانی ایشان:
ورودی سال ۱۳۷۳ و فارغ التحصیل سال ۱۳۷۷ هستند. از خاطرات کارگاه جوشکاری خود در ترم یک گفتند و خیلی هم علاقمند بودند و معتقدند که هر کاری را هم خانم ها هم آقایان می توانند انجام دهند، ایشان در سال اول دانشگاه از تکنولوژی به گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم تغییر گرایش دادند.
بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در شرکت ساپکو مشغول به کار شدند. بیش از ۱۲ سال در شرکت ساپکو در واحدهای تضمین کیفیت و طرح و برنامه کار کردند و داشتن علم و دانش در زمینه فرایندهای تولید را برای فارغ التحصیلان مهندسی صنایع یک پارامتر مثبت می دانند. لذا تا می توانید از درسهای عملی استقبال کنید تا با اقتدار وارد کار شوید. درس های اختیاری عملی را سعی کنید حتما بردارید تا در دوره کاری به شما کمک کند.
“درس های عملی را جدی بگیرید و در آن خبره شوید.”
دوره دانشجویی بهترین دوره است و فونداسیون زندگی شما در دوره دانشجویی شکل می گیرد و تجارب حاصله در این مدت باعث گارانتی شغل آتی شما خواهد شد.
در دوره دانشجویی، یک گروه همدم با صنعت تشکیل دادند و چندین کارخانه از جمله کارخانه زمزم و جم ساز را بازدید کردند. کار تیمی را در دوره دانشجویی تمرین کنید. مفهوم کار تیمی حتی در برخی ازسازمانهای بزرگ کشور به شکل درست اجرا نمی گردد.

در دوره دانشجویی هیچکس از شما انتظار ندارد که اشتباهی نکنید اما در محیط کار نمی توان این اشتباهات را تجربه کرد.
کار تیمی را در دوره دانشجوییی توصیه کردند مثلا مقاله دادن، ترجمه کردن و غیره

برنامه ریزی استراتژیک هم برای زندگی شخصی لازم است هم برای سازمانها.

یک تحقیق انجام شده برای دانش آموزان نشان داده که تمام کسانی که از ابتدای کودکی هدف و فکری برای آینده خود داشته اند، موفق تر از کسانی شدند که فکری نداشتند.
در حال حاضر بچه ها نسبت به گذشته ما، بزرگتر فکر می کنند و این به دلیل این است که اینترنت و دنیای مجازی آگاهی عمومی افراد را بالا برده است و بر کودکان هم تاثیر گذاشته است.
باید سالی یک مهارت به خودمان بیفزاییم. در زمان دانشجویی انسان اطلاعات زیادی به دست می آورد اما برای بالا بردن مهارت های لازم باید برنامه ریزی کرد.
برخی از کتاب های درسی در دانشگاهها، ممکن است قدیمی باشند پس لازم است در کنار آنها، موارد دیگر و بروزتر هم مطالعه گردد.
برای موفقیت در مصاحبه شغلی، باید اطلاعات بیشتری نسبت به کتب درسی داشت و دوره دانشجویی بهرین فرصت است.
نرم افزارها را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، دانشجویان می توانند نسبت به شاغلین فعلی سازمانها، در امر یادگیری نرم افزارهای جدید موفق تر باشند.
۳۱ نفر از دانشجویان پسر و دختر، گروه نرم افزاری دانشکده صنایع را تشکیل دادند. در آن زمان، سیستم ، سال ۱۳۷۴عامل DOS رایج بود و کم یک کامپیوتر تخصیص داده شده بود و کارها به صورت کاغذ و دستی انجام می شد. ولی تغییرات کم کم شکل گرفت وکم در سال ۱۳۷۵ کم کم ویندوز و نرم افزارهای تحت ویندز آمد و در صنعت آن زمان هم هنوز کسی برای انجام کارهای محوله به نرم افزار نیاز نداشت. در آن سالها در شرکت ساپکو برای هر گروه کارشناس ایشان و همکارانشان با نرم افزار MSP و MINITAB برای پروژه های اجرای SPC در سازندگان قطعات خودرو اقدامات خوبی انجام دادند.
باید به معنای واقعی، نرم افزار را بلد بود. ابتدا نرم افزارهای OFFICE و سپس نرم افزارهای تخصصصی.
توانایی پرزنت برای تمام مهندسان مهم است بخصوص مهندسین صنایع زیرا مهندسین صنایع باید طرح ها را ارائه دهند و از آن دفاع کنند. باید در جلسات بتوان به خوبی صحبت کرد.
تهیه فایل پاورپوینت بسیار اهمیت دارد. همه باید بتوانند این کار را انجام دهند.

ایشان تمام این مهارت ها را در گروه نرم افزاری مهندسی صنایع دانشگاه به دست آوردند.
سال ۱۳۸۱ ، پدر EFQM اروپا به ایران آمدند و ایشان جزو سه نفری از شرکت ساپکو بودند که برای شرکت در این کلاس، انتخاب شدند و جزو اولین ارزیابهای تعالی سازمانی ایران شدند.
امتیازهای مثبت در محیط کار منجر به موفقیت های بزرگ در شغل خواهد شد.
با عشق و علاقه کار کنید تا پول به سمت شما بیاید.
نظم و انضباط در محیط کار بسیار اهمیت دارد و بنای نظم، از بچگی به وجود می آید و در دوره دانشجویی می توان آنرا شکل داد. سخت گیری های آقای دکتر مفتون در ورود به کلاس را درس بزرگی در زندگی می دانند.
در همه کلاسها شرکت کنید و درس را سر کلاس یاد بگیرید و سوالات خود را بپرسید تا وقت کمتری صرف خواندن بعدی گردد. برای برخی از اساتید مهم است که صحبت های کلاسی را یاد بگیرید و سر امتحان برای استاد بنویسید.
نظم نوشتاری هم بسیار اهمیت دارد و طرز پر کردن فرم استخدام و رعایت نظم در آن، بسیار اهمیت دارد.
دوستی ها در زمان دانشجویی خالص هستند و هیچوقت در مقاطع دیگر زندگی، نمی توان این دوستی ها را به دست آورد.
چند مرتبه دانشجوی نمونه شدند و دو سه مقاله همراه با دیگر دوستان کار کردند و تقدیرنامه های متعدی دریافت کردند.
بهمن ۱۳۷۷ پایان نامه شان را کار کردند و ۲۶ اسفند همان سال، دکتر شفیعا ایشان را خواستند و پیشنهاد کار به ایشان دادند و بعد از انجام مصاحبه، ایشان ۱۵ فروردین ۱۳۷۸ سرکار رفتند و فضای جدیدی در زندگی ایشان به وجود آمد و ایشان از ساپکو تجربیات متعددی به دست آوردند و از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱ در زمینه SPC کار می کردند و این پروژهای بود که برای سازندگان طرف قرارداد باید اجرا می شد. آن زمان هنوز کسی در مورد توزیع نرمال چیزی نمی دانست و قصد داشتند که قابلیت اطمینان فرایندها را برای کنترل آماری فرایندها به دست بیاورند.
سعی کنید در زمان اشتغال باید یاد بدهید به همین دلیل باید مهارت های زمان دانشجویی را تقویت کنید.
چهار کتاب با تیم شان چاپ کردند. می توان هم کار کرد و همزمان با آن، فعالیت علمی انجام داد.
نیوتن می گوید: من از دانشی که قبلا به دست آمده بود استفاده کردم و قانون جاذبه را کشف کردم. باید روی شانه دیگران باشیم تا بتوانیم اوج بگیریم و برای رسیدن به این هدف باید مطالعه زیادی داشت.
سال ۱۳۸۵ ، به واحد فروش ساپکو منتقل شدند و بحث قیمت گذاری قطعات در آن واحد مطرح بود و ایشان نیاز به یادگیری موارد جدید داشتند ولی در واحد فروش متوجه شدند که به بازرگانی علاقه ای ندارند و سپس به واحد برنامه ریزی سالانه منتقل شدند تا زمانی که در ساپکو اشتغال داشتند.

بعد از آن، به این نتیجه رسیدند که پتانسیل راه اندازی کار جدید خود را دارند و از مهر ماه۱۳۹۰، در ساپکو کار نکردند.

حداقل ۵ سال کار کارمندی لازم است و بعد از آن باید سراغ کار خود رفت.
اول قرارداد پروژه و کار بگیرید بعد شرکت خودتان را ثبت کنید.
آمار جهانی نشان داده است که بیش از ۹۰ درصد شرکت هایی که ثبت می شوند، ظرف ۵ سال اول جمع می شوند بخاطر همین نیاز به زحمت زیادی دارد.
داشتن شرکت و تاسیس شرکت، دغدغه های خاص خودش را دارد.
در محیط کار نباید زنانگی خود را وارد کار کرد و باید مثل یک مرد بود.
در محیط های کاری برای اینکه یک خانم بتواند سمت گرفت، باید چند برابر یک مرد تلاش کند. ایشان یک بار به عنوان کارشناس نمونه زن معرفی شدند. برای پست ریاست در واحد فروش انتخاب شدند و پس از آن در شرکت تقدیرنامه رییس نمونه هم دریافت کردند. تعالی طلبی ایشان باعث پیشرفت شان شد.
خانم ها چند شغله هستند و علاوه بر کار بیرون، مسئولیت همسر و فرزند و خانه را نیز به عهده دارند.
در ژاپن، خانه داری به تمام دانش آموزان دختر و پسر آموزش داده می شود و هر فرد باید بتواند همه این کارها را انجامدهد.
 معرفی شرکت راهبران سیستم رستاک
شرکت راهبران رستاک توسط جمعی از متخصصین و مدرسین حوزه مدیریت پروژه و مدیریت استراتژیک در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد.

هدف از تاسیس این شرکت، ارائه خدمات آموزش و مشاوره کاربردی در حوزه های تخصصی مدیریت به سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و ارتقاء دانش مدیریت پروژه در کشور می باشد.

اهم خدمات شرکت راهبران رستاک به شرح ذیل است:
• طراحی و پیاده سازی سیستمهای مدیریت پروژه برمبنای استاندارد PMBOK
• مشاوره در طراحی و استقرار دفتر مدیریت پروژه برای سازمانهای پروژه محور
• مشاوره در طراحی و پیادهسازی سیستم مدیریت طرح (Program) و مدیریت سبدپروژه (Portfolio)
• برگزاری دوره های حضوری و الکترونیکی مدیریت پروژه،
• برنامه ریزی استراتژیک بر اساس مدل BSC
• پیاده سازی تعالی سازمانی ) EFQM )
  ماموریت شرکت راهبران سیستم رستاک:
آموزش و مشاوره حرفه ای و کاربردی مدیریت با تمرکز بر مدیریت استراتژی و مدیریت پروژه «کارگاه ساخت خانه اسکیمو»را به صورت خلاقانه در شرکت رستاک طراحی و اجرا کرده اند. این کارگاه عملی باعث تقویت کار تیمی و آشنایی مدیریت پروژه می شود. ایشان به نمایندگی از شرکت اعلام آمادگی کردند که این کارگاه را در دانشگاه برگزار کنند.
در سراسر دنیا، کلاس های آموزشی با سبک بازی به خصوص برای مدیران رده بالا، رایج شده است.

لینک دانلود تصاویر و پاورپوینتهای ارائه شده در نشست:http://s9.picofile.com/file/8314460384/12.rar.html

 

 

بدون نظر

ثبت دیدگاه